Správná hygiena pro intimní pohodu

Čistota je klíčem k pocitu pohody a krásy. Každá žena by měla vědět, jak se nejlépe o své tělo starat, ovšem otázka intimní ženské hygieny stále patří mezi méně diskutovaná témata. Přinášíme vám několik tipů, jak se cítit svěže a sebejistě i v těch nejsoukromějších chvilkách.

Složení je důležité

Vzhledem k choulostivému charakteru intimních partií je důležité si vybírat hygienické přípravky s obsahem látek, jež jsou v harmonii s přesnými potřebami ženského těla. Silně vonící mýdla nebo vaginální deodoranty mohou způsobit podráždění.

Používejte především produkty, které mají speciální složení pro účely intimní hygieny. Obyčejná mýdla, sprchové gely a šampony mají škodlivé účinky. Hladina pH je v intimních partiích kyselejší než na ostatních částech pokožky a také se mění v závislosti na hormonálních změnách v průběhu měsíčního cyklu. Při výrobě kvalitních mycích přípravků pro intimní hygienu je pamatováno zejména na tyto skutečnosti.

Používejte ruce

Při mytí žínkou nebo lufou buďte velice opatrná. V houbovité textuře žínek a luf mohou zůstávat bakterie, nebo dokonce plísně, proto je udržujte v čistotě a často vyměňujte. Nejbezpečnějším způsobem, jak udržovat v čistotě extrémně citlivé oblasti, jako jsou intimní partie, je jednoduše je jemně namydlit rukou.

Všeho s mírou

Ano, skutečně to můžete s čistotou i přehnat! Ať si to uvědomujete či ne, vaše tělo neustále vyvažuje vše, co děláte, a reaguje i na ty nejmenší změny v každodenních činnostech. Umírněnost je proto nezbytným faktorem při správné hygieně. Nadměrné používání produktů na bázi mýdla, a to i bublinkových koupelí, může způsobit infekce, suchost a diskomfort. Odborníci rovněž varují před výplachy a jinými formami vnitřního čištění. Pokud jde vše hladce, měla byste se udržovat v čistotě zvnějšku a nechat vnitřek, ať se o sebe postará sám.